Logo Bizzy Blue

הזדהות ממשלתית - כל מה שרציתם לדעת על הזדהות ממשלתית

הזדהות ממשלתית

תוכן עניינים

במאמר זה נעסוק ונרחיב בנושא הזדהות ממשלתית, יינתן מידע מונגש ורלוונטי ואף תגלו דברים חדשים ומעניינים שלא ידעתם על הזדהות ממשלתית.

דברים שלא ידעתם על הזדהות ממשלתית

ישנם דברים רבים שאולי לא ידעתם על זיהוי ממשלתי. בתור התחלה, הצורה המוקדמת ביותר של זיהוי ממשלתי הייתה דרכון. הוא נוצר במאה ה-17 ושימש לזיהוי אנשים שנסעו ממדינה אחת לאחרת.

רישיון נהיגה נחשב גם לסוג של זיהוי ממשלתי. ברוב המדינות, חובה לאנשים להחזיק אחד לפני שהם יכולים לנסוע ברכב בכבישים ציבוריים.

צורות עדכניות יותר של תעודות זהות ממשלתיות כוללות את מספר הביטוח הלאומי ואת תעודת הזיהוי הלאומית, אשר מונפקות על ידי ממשלות שונות ברחבי העולם.

היסטוריה על הזדהות ממשלתית

מאז נוצרו הציביליזציות הראשונות, בני האדם נאלצו לזהות את עצמם כדי לקבוע מי הם. הצורך בהזדהות אינו חדש, אך עם התפתחות החברה והטכנולוגיה, פיתחנו דרכים שונות להגדיר מי אנחנו.

ניתן לחלק את ההיסטוריה של הזיהוי הממשלתי לארבע תקופות: התקופה הפרה-מודרנית, התקופה המודרנית, התקופה הפוסט-מודרנית ולבסוף העתיד. התקופה הפרה-מודרנית מאופיינת בחוסר אחידות במערכות הזיהוי וכן בחוסר ריכוזיות. בעידן הזה, אנשים היו משתמשים בכל השיטות שהם יכולים כדי לזהות את עצמם: מקעקועים ועד חתימות. לעידן המודרני יש מערכת ריכוזית יותר שהיא יעילה ואמינה יותר מקודמותיה. עידן זה היה מסומן בסטנדרטיזציה מוגברת שהובילה ליעילות מוגברת בזיהוי.

במשך מאות שנים, בני אדם משתמשים בזיהוי ממשלתי כדי לאמת את זהותם. צורת הזיהוי הקדומה ביותר הייתה חותם כתוב, אשר שימש את הסינים במאה ה-3 לפני הספירה.

הצורה המודרנית הראשונה של תעודת זהות מיוחסת למלך צרפת לואי ה-14 שהחל להנפיק "ליברטים" או "דרכונים" בשנת 1667. מסמכים אלו שימשו לזיהוי אנשים שחיו מחוץ לפריז ונדרשו להיכנס לעיר.

בשנת 1792, צרפת יצרה מערכת ריכוזית לרישום לידות ומוות שבסופו של דבר נודעה בשם מערכת הרישום האזרחי. מערכת זו אומצה מאוחר יותר על ידי מדינות אחרות כמו גרמניה ואיטליה.

בשנת 1802 הנפיקה אנגליה את דרכוניה הראשונים אשר שימשו בעיקר דיפלומטים וסוחרים שנסעו לחו"ל.

תעודת הזיהוי הממשלתית הראשונה הונפקה בצרפת בשנת 1795. זה היה מסמך נייר שהכיל את שמו, גילו ומקום הולדתו של אדם.

תעודת זיהוי זו הייתה הראשונה מסוגה והיא שימשה כדרך לזהות אנשים שזכאים להתגייס לצבא.

בשנת 1808 החלה ממשלת ארצות הברית להנפיק דרכונים לאזרחים שרצו לנסוע לחו"ל. דרכונים אלה נעשו במקור מנייר, אך הם נעשו מאוחר יותר מעור החל משנת 1856. שינוי זה גרם לכך שייתכן שיהיה קשה יותר לזייף אותם.

בשנת 1929, גרמניה הפכה למדינה הראשונה שהוציאה תעודת זהות לאזרחיה בלידה ולא כשהם הגישו בקשה בגיל 16 ומעלה.

זיהוי ממשלתי הוא חובה חוקית לכל האזרחים. ממשלות משתמשות במסמכים אלה כדי לזהות אנשים ולבסס את מקומם בחברה.

תעודות הזהות הראשונות שהונפקו על ידי הממשלה הוצגו בשנות ה-1800 על ידי פרוסיה, אנגליה וצרפת. קלפים אלו שימשו לסיוע בזיהוי חיילים שנפצעו בקרב או נעדרים בפעולה.

בארצות הברית, מספר הביטוח הלאומי (SSN) נוצר בשנת 1936 כדי לעקוב אחר אנשים למטרות ביטוח לאומי ומאז שימש כאמצעי זיהוי עיקרי עבור אזרחים ותושבים.

עובדות על הזדהות ממשלתית

זיהוי ממשלתי הוא מסמך ממשלתי המכיל את שמו ותמונתו של אדם פרטי. המזהה משמש לצורכי זיהוי, כגון הצבעה, פתיחת חשבונות בנק, נהיגה במכוניות ועוד.

זיהוי ממשלתי הכרחי לדברים רבים כמו הצבעה וכניסה לבניינים.

זיהוי ממשלתי הוא חתיכת זיהוי המונפקת על ידי גוף שלטוני לאזרחיו ולנתיניו.

הצורה הנפוצה ביותר של זיהוי ממשלתי היא רישיון הנהיגה, המונפק על ידי המדינה או הממשלה המחוזית. זה יכול לשמש כתעודת זהות במדינות מסוימות והוא יכול לשמש גם כמסמך נסיעה לכניסה למדינה אחרת.

תעודת הזיהוי הראשונה שהונפקה על ידי הממשלה הונפקה בשנת 1904 על ידי משרד החקירות האמריקאי לשימוש עם עובדים פדרליים.

בארצות הברית, זיהוי ממשלתי הוא סוג של זיהוי שניתן להשתמש בו כדי להוכיח שאדם הוא אזרח או תושב חוקי. לדוגמה, רישיונות נהיגה מונפקים על ידי המדינה ואילו דרכונים מונפקים על ידי הממשלה הפדרלית.

לארצות הברית אין מערכת תעודות זהות לאומיות, אך חלק מהמדינות דורשות מתושביהן לספק תעודות זהות שהונפקו על ידי מדינה כדי להצביע או לגשת לשירותים מסוימים.

יתרונות של הזדהות ממשלתית

זיהוי ממשלתי הוא חלק חשוב מחייו של אדם.

חלק מהיתרונות של זיהוי ממשלתי שהוא חינמי, קל להשיג אותו, והוא יכול לשמש כצורה של זיהוי במקומות רבים.

תעודה מזהה ממשלתית מספקת לאדם יתרונות רבים. לדוגמה, ניתן להשתמש בו לפתיחת חשבונות בנק או לבקשת הלוואה. זה יכול לשמש גם כצורת זיהוי בכניסה לאזורים מסוימים שהם אסורים למי שאין לו תעודת זהות.

מערכת הזיהוי הממשלתית היא חלק חשוב בחברה. היא מספקת דרך לאנשים להוכיח את זהותם ולקבל גישה לשירותים להם הם זכאים.

היתרונות של מערכת הזיהוי הממשלתית הן שהיא מאובטחת יותר, היא מפחיתה הונאה והיא פחות יקרה ממערכות זיהוי אחרות.

חסרונות של הזדהות ממשלתית

זיהוי ממשלתי מסופק בדרך כלל על ידי ממשלה או ארגון כמו בנק. הוא נחוץ לרוב העסקאות, כך שניתן לראות בו חלק חיוני מהחיים. עם זאת, יש לזה את החסרונות שלו.

זיהוי ממשלתי יכול להיות תהליך מפרך לקבלת תעודת זהות או דרכון. זה גם עלול להיות יקר ולוקח זמן.

הסיבה לכך היא שייתכן שהמשרד המנפיק לא קרוב לבית או לעבודה שלכם. ייתכן שתצטרכו להמתין שעות בתור, מה שקשה במיוחד לאנשים שאין להם הרבה זמן פנוי.

בנוסף, ייתכן שיהיה עליכם לספק הוכחת מגורים, כלומר לספק תיעוד כמו חשבונות חשמל, הסכמי שכירות ודפי חשבון בנק, מה שיכול להוות איום על הפרטיות של האדם.

זיהוי ממשלתי יכול להיות קשה להשגה אם אינך זכאי לכך (לדוגמה, אם אינך אזרח המדינה). זה יכול להיות גם יקר. לדוגמה, מדינות מסוימות גובות מיסים גבוהים על קבלת תעודות זיהוי חדשות.

הזדהות ממשלתית במדינת ישראל

בישראל הזיהוי הממשלתי נעשה באמצעות כרטיס בשם "תעודת זהות" שמונפק לאזרחים. בכרטיס יש שבב עם מידע אישי ונתונים ביומטריים.

תעודת זהות ביומטרית (בתרגום מילולי תעודת זהות) היא תעודת זהות ישראלית המכילה שבב RFID עם מידע אישי ונתונים ביומטריים. הוא הוצג בשנת 2009 כדי להחליף את תעודות הזהות הישנות יותר, שהונפקו על ידי משרד הפנים ונשאו את תמונת הנושא בחזית הכרטיס.

ניתן להשתמש בתעודת זהות להצבעה מקוונת בבחירות ארציות ובמשאלי בחירות, אך לא לבחירות לרשויות המקומיות.

ישראל היא מדינה עם אמצעי ביטחון גבוהים. זו הסיבה שהממשלה השקיעה במערכת זיהוי שמתבססת על נתונים ביומטריים.

בישראל קיימים שלושה סוגים של תעודות זיהוי:

  • תעודת הזהות, שניתן להשתמש בה להצבעה ולנסיעות לחו"ל.
  • רישיון הנהיגה.
  • תעודת הזהות הלאומית, שהיא תעודת זהות הכוללת את תמונת המחזיק וטביעות אצבעותיו.

בישראל, משרד הפנים (MOI) אחראי על הנפקת כל סוגי מסמכי הזיהוי. משרד הפנים הנפיק תעודת זהות חדשה המכילה שבב מחשב וחתימה דיגיטלית.

הכרטיס החדש תוכנן לשמש כתעודת זהות הן לאזרחים והן לתושבים שאינם אזרחים בני 16 ומעלה. הוא מחליף גם את תעודות הזהות הישנות שהונפקו לפני 1997, שלא היו ביומטריות.

משרד הפנים יוציא את תעודת הזהות החדשה לתושבים שיבקשו עדכון לתעודת הזהות הנוכחית שלהם, אשר לאחר מכן תחליף אותה. משרד הבריאות יוציא את תעודות הזהות החדשות לכל הילודים בישראל החל משנת 2020.

אנו מקווים שנהנתם מקריאה של מאמר זה העוסק בנושא הזדהות ממשלתית, מקווים שניתן לכם כל המידע הרלוונטי ושלמדתם דברים חדשים בנושא, למאמרים נוספים בנושא ובנושאים אחרים מוזמנים לבקר באתרנו.

בעלי עסקים או רוצים להיות כאלה?

קבלו גישה חינמית לכמות לא הגיונית של הדרכות פרקטיות לעסקים - בחינם - שמועברים ע"י אלעד הדר - יועץ עסקי עם וותק של 23 שנים מחברת Success - שעזרו עד היום למעל 30,000 בעלי עסקים בישראל!

תפריט נגישות אתר

חדש באתר ביזי

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר BIZZY💝