Logo Bizzy Blue

מדריך מקיף על משכנתא הפוכה בגיל השלישי

משכנתא הפוכה

תוכן עניינים

במאמר זה אנו נדון בנושא משכנתא הפוכה בגיל השלישי. נסביר מהי משכנתא זו, מדוע היא טובה לאנשים בגיל השלישי לחייהם, ואף נדבר על הגיל השלישי.

משכנתא הפוכה היא סוג של הלוואה המאפשרת לבעלי בתים להמיר חלק מההון העצמי בביתם למזומן. תהליך זה אינו מצריך תשלומים חודשיים ומשולם רק כאשר הלווה נפטר או עוזב את הבית. זה נכון שמשכנתא הפוכה נתפסת לרוב כדרך של אנשים מבוגרים לקבל כסף מהבית שלהם. אבל זה לא רק בשבילם. משכנתא זו יכולה לשמש כל מי שבבעלותו בית ויש בו הון עצמי ניכר.

סוג של משכנתא זו היא רק לאנשים מבוגרים. היא נועדה לעזור למי שמתקשים כלכלית אך עדיין רוצים להישאר בבתיהם. היא יכולה לשמש כדרך לשלם חובות אחרים או לבצע שיפורים בבית אם הם צריכים את זה וכמובן לסייע לשיפור המצב הכלכלי.

סיבות מדוע אנשים בגיל השלישי צריכים לשקול משכנתא הפוכה

ישנן סיבות רבות מדוע כדאי לשקול משכנתא הפוכה בגיל השלישי. זהו כלי מצוין לקשישים שרוצים להזדקן בכבוד ולהישאר בביתם. משכנתאות הפוכות הן גם נהדרות אם אתם רוצים לסייע כלכלית לילדים או לנכדים שלכם. אתם יכולים אפילו להשתמש בתמורה מההלוואה כדרך להפקת הכנסה או כאמצעי השקעה.

אפשר להגיד שזוהי הלוואה שבה אתם לווים כנגד ההון העצמי של הבית שלכם. ככל שתחזירו את ההלוואה, בסופו של דבר תהיו הבעלים של הבית שלכם בצורה ברורה. משכנתא זו לא מתאימה לכולם. אבל אם אתם בני 60 לפחות, שזה אומר שאתם שייכים לבני הגיל השלישי, יש לכם כמות ניכרת של הון עצמי בבית שלכם, משכנתא זו עשויה להתאים לכם.

סיבות מדוע כדאי לשקול משכנתאות הפוכות:

  • אין חובה לשלם תשלומים חודשיים - כלומר הם לא יגדלו עם הזמן כמו שהם עושים עם משכנתאות רגילות
  • זו דרך קלה לקשישים להישאר בבתיהם ולשפר את מצבם הכלכלי
  • אין צורך בבדיקות אשראי של הלווים
  • אתם יכולים להשתמש בכסף לכל דבר - לא רק לפנסיה
  • זה לא משפיע על קצבאות הביטוח הלאומי
  • אינכם צריכים לשלם מסים על הכספים שתקבלו
  • ניתן לבחור במסלול של ריבית קבועה
  • ההלוואה היא נון ריקורס, לכן לא תישאו באחריות מעבר לשווי הדירה

מהו הגיל השלישי

הגיל השלישי הוא תקופת חיים המאופיינת בהידרדרות גופנית ונפשית של הפרט. הגיל השלישי מכונה גם "שנות הזהב". בגיל השלישי אנשים עדיין מסוגלים לחיות חיים נורמליים יחסית ולהשתתף בחברה. עם זאת, יש כמה מגבלות למה שהם יכולים לעשות. לדוגמה, אנשים בגיל השלישי עשויים לסבול מבעיות זיכרון או ניידות.

תקופת חיים זו היא תקופת החיים שבה אתה כבר לא מבוגר-צעיר ועדיין לא זקן. זה הזמן שבו יצאת לפנסיה ועדיין תוכל ליהנות מהחיים במלואם. לאנשים בגיל השלישי יש הרבה זמן פנוי לעשות את מה שהם רוצים לעשות. הם יכולים לבלות זמן עם הנכדים שלהם, לטייל או לעסוק בתחביבים שמעולם לא היה להם מספיק זמן אליהם כשהיו צעירים יותר.

הגיל השלישי הוא שלב בחיים המתאפיין ברצון לשמור על עצמאות ולחיות בכבוד. בתקופת הגיל השלישי, מגיע שלב בחיים שבו אנשים אינם מסוגלים עוד לטפל בעצמם. זה יכול לקרות כבר בגיל 60, אבל זה קורה לעתים קרובות בסביבות גיל 70 או 80. הגיל השלישי ידוע גם כשלב הפרישה של החיים מכיוון שאנשים שנכנסים לשלב זה אינם יכולים לעבוד יותר וצריכים להסתמך על החסכונות והפנסיה שלהם.

שמחנו לספק לכם את הידע הנדרש בנושא משכנתא הפוכה בגיל השלישי, מקווים שנהנתם מקריאה של מאמר זה ואף שלמדתם דברים חדשים בנושא, למאמרים נוספים מוזמנים לבקר באתרנו.

 

בעלי עסקים או רוצים להיות כאלה?

קבלו גישה חינמית לכמות לא הגיונית של הדרכות פרקטיות לעסקים - בחינם - שמועברים ע"י אלעד הדר - יועץ עסקי עם וותק של 23 שנים מחברת Success - שעזרו עד היום למעל 30,000 בעלי עסקים בישראל!

תפריט נגישות אתר

חדש באתר ביזי

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר BIZZY💝